Terapia poznawczo behawioralna w Warszawie | salusprodomo.pl

Psychoterapia poznawczo-behawioralna to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób. Jest ono w pełni zgodne z obecnie dostępnymi badaniami naukowymi, które dotyczą uwarunkowań psychopatologii. Centrum Medyczne Salus Pro Domo to miejsce, w którym można uzyskać profesjonalną pomoc ze strony specjalistów, posiadających duże doświadczenie w kontakcie z pacjentami borykającymi się z różnymi problemami natury psychologicznej. Skuteczność terapii została udokumentowana w badaniach naukowych oraz empirycznych, co skłania do jej wyboru.
Terapia poznawczo behawioralna w Warszawie

Jak wygląda psychoterapia CBT w Warszawie?

Proces terapii poznawczo-behawioralnej zakłada weryfikację oraz korygowanie dysfunkcyjnych i negatywnych założeń dotyczących nie tylko własnej osoby, ale również świata, jak i przyszłości. Terapia poznawczo-behawioralna dąży do tego, by w procesie terapeutycznym zaszły zmiany związane z identyfikacją irracjonalnych przekonań oraz schematów poznawczych, będących przyczynią objawów zaburzenia. Celem terapeuty jest zastąpienie nieracjonalnych przekonań - racjonalnymi. Cały proces odbywa się poprzez wzmacnianie funkcji poznawczych, a także umiejętności społecznych i modyfikacji nadwrażliwości na stres.

Kto powinien zdecydować się na terapię CBT?

Terapia poznawczo-behawioralna jest rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu problemów psychologicznych oraz zaburzeń psychicznych. To również doskonały wybór dla każdego, kto boryka się z problemami małżeńskimi i nie radzi sobie w relacjach partnerskich. Centrum Medyczne Salus Pro Domo to miejsce, do którego mogą się zgłosić osoby pragnące wzmocnić swoje zdrowie psychiczne, poprawić relacje interpersonalne czy uaktywnić zasoby odpornościowe. Dlatego wszyscy, którzy są na etapie podejmowania ważnych życiowych decyzji i wprowadzania poważnych zmian mogą rozważyć udział w terapii poznawczo-behawioralnej.

Psychoterapia poznawczo behawioralna w Warszawie - gdzie się udać?

Decyzja o zapisaniu się na psychoterapię poznawczo-behawioralną wiąże się z wieloma korzyściami. Jednak, by cały proces przebiegł w odpowiedni, komfortowy sposób, warto skonsultować się ze specjalistami z Centrum Medycznego Salus Pro Domo, którzy posiadają kompetencje i doświadczenie w pracy z pacjentami z problemami psychologicznymi. Kontaktując się z pracownikami placówki, można także uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i szereg przydatnych porad, ułatwiających podjęcie optymalnej decyzji.